:: „ ... ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż...\"
Artykuł dodany przez: admin (2011-10-24 07:54:30)


„ ... ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w [stronę] Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. (... ).

Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”.

Słowa Jana Pawła II, wygłoszone podczas homilii Mszy Świętej w Zakopanem, 6.06.1997 r.

Jesteśmy uczniami Ojca Świętego, tak o sobie mówiliśmy, przyrzekaliśmy, obiecaliśmy ponieść dalej Jego dzieło i co teraz?

Małgorzata

24 października 2011


adres tego artykułu: www.malgorzata.kowalczyk.info.pl/articles.php?id=33