START | LINKI | GALERIA | KONTAKT
szukaj:
Menu główne
strona główna
Artykuły
Ciekawostki
Linki
Wyjazdy
Galerie zdjęć
GALERIA
Pomoce
Benedykt XVI
Jan Paweł II
Co należy znać
Encyklopedia
Konspekty
Rok liturgiczny
Śpiewnik
Święci
dekanat Piotrkowski
Inne
download
rekomenduj nas
kontakt
Artykuły > różne > Rodzina
Małżeństwo jest fundamentem rodziny, budowanym z miłości i wierności mężczyzny i kobiety. W atmosferze miłości powinna wzrastać rodzina i w atmosferze miłości wychowywać swoje dzieci.
Dziecko, dzięki swoim rodzicom, po raz pierwszy spotyka się z drugim człowiekiem, uczy się współżycia z innymi, posłuszeństwa, zrozumienia rodzeństwa, szacunku do osób starszych, wrażliwości na potrzeby otoczenia. Uczy się troski i odpowiedzialności za całą rodzinę, miłości Boga i ojczyzny, kształtuje swoje postawy religijne, patriotyczne i hierarchię wartości. Dorasta do tego, aby podjąć swoje przyszłe obowiązki i zadania przy zakładaniu własnej rodziny.
Bardzo ważną rolę w rodzinie odgrywa w rodzinie mąż i ojciec, który wnosi w rodzinę wartości troski o innych, czułość i mądrość. U ojca dziecko szuka rady, pomocy, wyjaśnień. Mama i żona ma za zadanie chronić wartości wnoszone przez męża i ojca. Chronić życie i zdrowie dzieci, a przede wszystkim miłość, która spaja rodzinę.

Są różne ideologie, które promują wychowanie młodego pokolenia wśród rzeczy, a nie wśród osób. Pomija się zachęcanie do troski o bezinteresowną życzliwość, przyjaźń i dobroć. Przyjmuje się program małżeństwa bez dzieci czy prawo do zabijania nienarodzonych. Istnieje moda na związki bez ślubu. Uznaje się, że jeżeli rozwód jest czymś złym, lepiej się nie wiązać. Zapomina się o dzieciach, które nie mają poczucia bezpieczeństwa. Męża i ojca uznaje się jako specjalistę, który zakłada firmę. Mama i kobieta staje się rzeczą zdobiącą mężczyznę. Izoluje się ją od dziecka, proponując rolę w życiu publicznym.

Rodzina jest najmniejszą komórką społeczeństwa i jest otwarta na wszystkie problemy świata. Jeżeli będzie dbać o swoje środowisko duchowe, to nic nie zniszczy jej od zewnątrz. A silna rodzina to silne państwo.

wrzesień 2007


© 2007-2017 Małgorzata Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.017 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch