START | LINKI | GALERIA | KONTAKT
szukaj:
Menu główne
strona główna
Artykuły
Ciekawostki
Linki
Wyjazdy
Galerie zdjęć
GALERIA
Pomoce
Benedykt XVI
Jan Paweł II
Co należy znać
Encyklopedia
Konspekty
Rok liturgiczny
Śpiewnik
Święci
dekanat Piotrkowski
Inne
download
rekomenduj nas
kontakt
Artykuły > publicystyka > Zatrzymaj się ........

Przychodzi na każdego taki czas, jakim jest starość. Zaczyna się mniej widzieć, słyszeć, jest się bardzo zmęczonym, coraz słabszym, dokuczają ciągle jakieś bóle. Choć bronimy się przed starością, to i tak ona szybko nadejdzie. Czas biegnie nie ubłagalnie.

Osoby starsze bronią się przed różnymi dolegliwościami, lecz i tak napotykają na wiele trudności, z którymi w dzisiejszym czasie nie mogą sobie poradzić. Nieporadność wzbudza często złość lub głupie uśmieszki młodszych. Doświadczenie, jakie przeszli nikomu nie jest teraz potrzebne. Często są sami w czterech ścianach, nie mają przyjaciół, już nie żyją a rodzina wyjechała w różne strony kraju lub świata.

Musimy zatrzymać się trochę w tym ciągłym biegu, ponieważ niedługo to my tez będziemy tymi starszymi, niejednokrotnie, niepotrzebnymi nikomu może nawet samotni. Okażmy trochę ciepła, serdeczności, cierpliwości naszym babciom, dziadkom. Nie tylko w ich święto, ale na co dzień, nauczmy się kochać ich - zanim odejdą, jak mówił ks. Twardowski.

Małgorzata K

19 stycznia 2009


© 2007-2017 Małgorzata Kowalczyk. Wszelkie prawa zastrzeżone.
0.013 | powered by jPORTAL 2 & UserPatch